Copyright 2018 - Custom text here
Przyjaciele serwisu:

Budki dla ptaków – czym można dokarmiać ptaki?

 

Chcąc zrobić budkę dla ptaków, warto pamiętać, że nie wszystko mogą jeść i karmę trzeba odpowiednio dobrać, twierdzą przedstawiciele strony www . Nieodpowiednia karma, wrzucona do budki dla ptaków może im bardziej zaszkodzić. Przede wszystkim nie wolno ptakom dawać słonych czy smażonych rzeczy, jeżeli do budki dla ptaków wrzucamy na przykład nasiona słonecznika, to nie mogą one być ani słone, ani podsmażone, może to bardzo ptakom zaszkodzić. Jedzenie, które wrzucamy do budki, powinno być suche, gdyż wilgotne jedzenie może uszkodzić przełyk ptaka i doprowadzić do jego śmierci. Budka do ptaków przyciąga różne gatunki, dla tego warto wrzucać tylko naturalne pokarmy, nieprzetworzone przez człowieka.

 

 

Możemy włożyć tam jabłka drobno pokrojone, morele, rodzynki, orzeszki, proso, nasiona słonecznika, zboża, różne kaszy, czasami można wrzucić pieczywo. Jednak karmienie przez cały czas tylko pieczywem, może doprowadzić do chorób układu pokarmowego. Warto pamiętać, że budkę dla ptaków trzeba regularnie oczyszczać od resztek pokarmu i odchodów, gdyż mogą one doprowadzić do pojawienia się chorób zakaźnych, groźnych dla ptaków, czym bardziej im zaszkodzimy, niż pomożemy. Trzeba również pamiętać, żeby nie dawać ptakom nieugotowanego pęczaku oraz innych pęczniejących ziaren, bo mogą zatkać przewód pokarmowy i ptak tego nie przeżyje.

 

 

Niestety głodne ptaki zjedzą wszystko, dla tego to właśnie człowiek jest odpowiedzialny za to, czym je dokarmia. Nieprzemyślane dokarmianie może więcej im zaszkodzić, dlatego warto się trochę w tej dziedzinie podszkolić.

 

 

f t g m