Copyright 2019 - Custom text here
Przyjaciele serwisu:

Plastyka brzucha na NFZ.

 

Plastyka brzucha jest zabiegiem medycyny estetyczny. Operacje plastyczne zazwyczaj są wykonywane w prywatnych klinikach i w większości przypadków, takich a przykład jak powiększenie piersi czy pośladków, nie ma opcji sfinansowania operacji z Narodowego Funduszu Zdrowia, mówie specjalista medycyny estetycznej http://drpabianczyk.pl/zabiegi/plastyka-brzucha/ . Jednak są wyjątkowe przypadki, takie jak zmniejszenie piersi wówczas, gdy zagraża to zdrowiu i mocno obciąża kręgosłup, korekcja nosa, gdy utrudnia to prawidłowe oddychanie i zaburza dotlenienie się mózgu oraz plastyka brzucha, jeżeli jest to konieczne.

 

Zrefundować plastykę brzucha nie jest łatwo, jednak nie jest też niemożliwe. Zaczynać rozmowy z NFZ warto jeszcze przed operacją, trzeba starannie zebrać i przedstawić wszystkie dokumenty, które udowodnią konieczność wykonania plastyki brzucha u tej osoby oraz konieczność refundacji z NFZ. Wskazaniem do plastyki brzucha, którą można finansować z NFZ, mogą być na przykład zaświadczenia lekarskie, że nadmierne gromadzenie skóry z przodu powoduje liczne odparzenia czy zniekształca prawidłową postawę ciała i powoduje bóle kręgosłupa lub stawów i znacznie zaburza normalne funkcjonowanie.

 

Jeżeli interesujemy się plastyką brzucha wyłącznie ze względów estetycznych, to uzyskać refundację NFZ na takie zabieg się nie uda. Założeniem NFZ jest to, że powinno ono refundować zabiegi wyłącznie ratujące życie i zdrowie pacjenta, cele estetyczne nie wchodzą w zakres ich działalności. Decyzje o refundacji abdominoplastyki podejmuje się indywidualnie u każdego pacjenta po przeanalizowaniu informacji dotyczącej zagrożenia jego życia i zdrowia.

 

 

f t g m