Copyright 2019 - Custom text here
Przyjaciele serwisu:

Strefa rodzica

W strefie rodzica publikować będziemy porady naszych ekspertów, dzięki którym wychowanie dziecka może być łatwiejsze. Rozwiązujemy problemy rodziców i wspieramy się nawzajem.

 

Jak poradzić sobie z agresja dziecka?

Zdarza się tak, iż nasze dzieci są agresywne. Może być to spowodowane różnymi czynnikami. Przede wszystkim może tutaj znaczącą role odgrywać stosunek dziecka do rodzica - jeśli w tej relacji występują zachowania agresywne, istnieje duża szansa na to, że maluch będzie reagował w różnych sytuacjach agresją. Należy wtedy ograniczyć tego rodzaju zachowania w stosunku do dziecka. Należy wykazać się dużą cierpliwością, dziecku należy wytłumaczyć, dlaczego nie powinno być agresywne.

 

Drugim powodem może być nadmiar agresji w bajkach, cz grach komputerowych. Wtedy bezwzględnie należy ograniczyć tego rodzaju rozrywkę dziecku.

 

Agresję dziecka można rozładować na kilka różnych sposobów. Jednym z lepszych sposobów, jest aktywność fizyczna. Dziecko będzie mogło się wyładować swoją energię i emocję, a dodatkowo w czasie aktywności, może poprawić się więź pomiędzy dzieckiem a rodzicem, co również może pozytywnie wpłynąć na dziecko.

 

Jak poprawić więź rodzinną?

 

O więź rodzinną należy dbać. W rodzinie, w której zaniedbane są więzi emocjonalne, stosunki pomiędzy poszczególnymi członkami z reguły nie są poprawne. Co więc może poprawić relacje w rodzinie?

 

Przede wszystkim wspólnie spędzany czas - nie koniecznie musi być to czas rozrywki - wspólne obowiązki domowe również mogą okazać się świetnym polem do poprawiania relacji - wspólne gotowanie, czy sprzątanie może być pretekstem do rozmowy, a więc i do poprawiania relacji.

 

 

Warto także razem wybrać się na wakacje, czy nawet tylko na weekend. Wspólny "luźny" czas na pewno przyczyni się do tego, że relacje pomiędzy członkami rodziny ulegną poprawie.  

f t g m